Ağrı bir gerginlik halidir

Enerji sizden gelmiyorsa veya sizin için değilse sizinle birlikte gidemez. Sizin içinizdeki enerji aynen gelen kaynağa yansır.

Psikolojik olaylar da kişiyi gerebilir. Psikolojik kökenli ağrılar kişiyi sıkıntıya sokabilir. Ağrı, bir gerginlik halidir. Eğer gevşeyebilirseniz ağrınızı azaltabilir ve imajınızı olumlu duruma çevirebilirsiniz. Psikologlar gevşeme, rahatlama, yumuşama egzersizlerini kişilere öğreterek ağrıyı azaltabilmektedirler. Ayrıca nefes egzersizleri de rahatlamayı sağlayabilmektedir. Tüm bu egzersizler rahatlama sağlayarak ağrıyı azaltmakta ve zamanla ortadan kaldırabilmektedir.

Her şey benzerini üretir. İyi ve kötü düşünceler de kendi denklerini bulurlar. Sürekli hastalık düşünen biri, bu durumu hayatına da dahil eder (Martel, s. 150). Bu sebeple akıl gücünün farkına vararak parazit düşüncelerden kurtulmalıyız. İşte bu noktada “Ne ekersen onu biçersin” ifadesinin temelleri yer almıyor mu? Bir elektrik enerjisinin gücü, içinden geçtiği devrenin direncine bağlıdır. Yani direnç arttıkça güç büyüyor. İnsanda bunun gibi zorluklarla, dirençle karşılaştıkça güçleniyor.

Şekil, düşünceyi izler. Düşünce kendini aniden gösteren parlak ve hızlı bir enerji ifadesidir. Düşüncelerimiz, ruh halini etkiler. O da imajımıza yansır.

Kaynak: Kazandıran Beden Dili – Dr. Zülfikar Özkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir